7 Ekim 2017 Ehliyet Sınavında İptal Edilen ve Değişen Sorular

7 Ekim 2017 Tarihinde yapılan ehliyet sınavının soru ve cevap anahtarları 10.10.2017 tarihinde yayınlanmıştı. Bu tarihten sonra yayınlanan cevap anahtarları 13.10.2017 tarihinde güncellenmiştir. Bu güncelleme sonrasında iki soruda değişiklik yapılmıştır. Yapılan değişiklikle birlikte sorulardan birinin iptal edildiğini bir diğerinin ise cevabının değiştiği görünüyor.


7 Ekim İPTAL EDİLEN Soru:  El Freni sorusu

Yayınlanan kitapçığa göre 38.soru iptal edilmiştir. Soru incelendiğinde sorulan işaretin birden fazla cevabı olduğu görülmektedir. (K kitapçığına göre)
7 Ekim DEĞİŞEN Soru: Antifriz sorusu
Bu soruda ilk etapta verilen kitapçıklarda cevap olarak B şıkkı görülmekteydi. Yapılan güncelleme sonrası doğru cevap D şıkkı olarak değiştirilmiştir. (K kitapçığına göre)

 

Üstte verilen sorular farklı kitapçıklarda farklı numaraya sahiptir. Aynı şekilde üsteki sorular 1. ve 2. grup kitapçık türlerinin her ikisinde de iptal edilmiştir.

İptal Edilen Sorunun Durumu Ne Oldu?

Göründüğü kadarıyla iptal edilen soru hesaba dahil edilmemiş sınav 49 soru üzerinden değerlendirilmiştir. Bu nedenle ondalıklı sonuçlar hesaplanmıştır. Önemli olan 70 puan almaktır. 70 ve üstü alan sınavdan başarılı olur.

Sınav iptal edilince her soru 2,04 puan üzerinden değerlendirildi.
örneğin 34 doğru x 2,04 = 69.36 puan alarak Başarısız oldu..Konuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

4 yorum:

  1. Gercekten çok sacma . Burda bi hata varsa bizlerin deil MEB in hatasidir.. Buna bir çözüm bulun 😔

    YanıtlayınSil
  2. ALLAH BUNUN ACISINI CIKARIR . HAKKIMI HELAL ETMIYORUM BEN .

    YanıtlayınSil
  3. Bende bu mağdurlardan biriyim, tamda aldığım puan 69,36

    YanıtlayınSil

E-Sınav nedir? Nasıl yapılır?