Direksiyon Sınavı Harcı Nasıl Yatırılır?

Direksiyon Sınavı Harcı Nasıl Yatırılır?

Direksiyon sınav harcı 2020 yılı için 120 TL olarak belirlenmiştir. Sınava ilk girişte bu ücret haricinde kursiyerden herhangi bir ücret talep edilemez.

Ancak; Direksiyon sınavında başarısız olursanız, diğer gireceğiniz sınavlar için yeniden 120 TL Harç ücretini KURSA ödeyip, 2 saat Direksiyon dersini kurstan almanız zorunludur. 1 Ders ücreti de İstanbul için 95 TL'dir.


Yani Direksiyon sınavından kalırsanız (İstanbul için)

120 TL (HARÇ) + 190 TL (2 DERS ücreti) = 310 TL ödersiniz.

Direksiyon sınav harcınızı sadece kayıtlı olduğunuz sürücü kursuna ödeyebilirsiniz. Direksiyon sınav harçları Kurs tarafından Milli Eğitim yevmiye hesabına toplu olarak yatırılır..
UNUTMAYIN! B Sınıfı için önce 2 ders Simülatör Eğitimi daha sonra 14 ders Akan Trafikte Direksiyon Eğitimi almak HAKKINIZDIR. Yönetmelik gereği her ders BİREBİR ve 50 DAKİKA olmalıdır..
Sınavda Başarılar Dileriz..

direksiyon sınavı nasıl yapılır izle meb milli eğitim bakanlığı direksiyon ehliyet sınav videosu
Yeni Direksiyon Sınavı Videosu (Milli Eğitim Bakanlığı) 

3 yorum:

  1. İlk giriş için direksiyon sınav ücreti her şehirde farklılık gösteriyor mu? Sürücü kursu benden 160 tl ücreti istedi Ankara için. Fazla ücret isteyerek haksız kazanç sağlıyorsa nereye şikayet etmem gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim

    YanıtlayınSil
  2. Şehir farkı yoktur, Direksiyon sınavı harcı, (Tüm Türkiye'de) 2017 için 80 TL, 2018 için 100 TL.'dir. Sürücü Kursları ile ilgili şikayetlerinizi kursun bağlı olduğu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yapğabilirsiniz.

    YanıtlayınSil
  3. Direksiyon sınav ücretini bankaya nasıl yatırılıyor bilgi verir misiniz.

    YanıtlayınSil

E-Sınav nedir? Nasıl yapılır?