Direksiyon Sınav Harcı Ne Kadardır?

Direksiyon Sınav harcı ne kadar? Direksiyon sınav harcı nasıl yatırılır? Direksiyon sınav harcı kaç lira? Direksiyon Sınav harcı nereye yatırılır? Direksiyon sınav harcı hangi bankaya yatırılır?
 direksiyon sınav harcı ne kadardır? 2020 direksiyon sınav ücreti kaç lira 2020
direksiyon sınav harcı ne kadardır? 2020 direksiyon sınav ücreti kaç lira 2020
Direksiyon sınav harcı 2020 yılı için 120 TL olarak belirlenmiştir. Sınava ilk girişte bu ücret haricinde kursiyerden herhangi bir ücret talep edilemez.

Ancak; Direksiyon sınavında başarısız olursanız, diğer gireceğiniz sınavlar için yeniden 120 TL Harç ücretini KURSA ödeyip, 2 saat Direksiyon dersini kurstan almanız zorunludur. 1 Ders ücreti de İstanbul için 95 TL'dir.


Yani Direksiyon sınavından kalırsanız (İstanbul için)

120 TL (HARÇ) + 190 TL (2 DERS ücreti) = 310 TL ödersiniz.


Direksiyon sınav harcınızı sadece kayıtlı olduğunuz sürücü kursuna ödeyebilirsiniz. Direksiyon sınav harçları Kurs tarafından Milli Eğitim yevmiye hesabına toplu olarak yatırılır..


UNUTMAYIN! B Sınıfı için önce 2 ders Simülatör Eğitimi daha sonra 14 ders Akan Trafikte Direksiyon Eğitimi almak HAKKINIZDIR. Yönetmelik gereği her ders BİREBİR ve 50 DAKİKA olmalıdır..

Sınavda Başarılar Dileriz..

direksiyon sınavı nasıl yapılır izle meb milli eğitim bakanlığı direksiyon ehliyet sınav videosu


Yeni Direksiyon Sınavı Videosu (Milli Eğitim Bakanlığı) 

4 yorum:

 1. Benim ikinci hakkım birincisinde 80 tl ödedim ikincisinde 300tl istiyor kurs sizce adilmi bu rakam rica etsem bilgi verirmisiniz acil

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Direksiyon sınavında kaldığınız takdirde Yeniden Direksiyon sınav harcı ve 2 ders zorunlu direksiyon dersi alıp ücretini ödemeniz gereklidir. Direksiyon harcı (2018 yılı için) 100 TL olmuştur, Direksiyon dersi ise İstanbul için saat ücreti 87 TL'dir. Yani istanbul'da iseniz 100 TL HARÇ + 174 TL 2 DERS ÜCRETİ = 274 TL ödemeniz gerekmektedir. Başarılar Dileriz..

   Sil
 2. Eğer haksız kazanç sağlıyorsa bunu nereye şikayet etmem gerekiyor

  YanıtlayınSil
 3. Kursun bulunduğu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayet edebilirsiniz..

  YanıtlayınSil

E-Sınav nedir? Nasıl yapılır?