B sınıfı ehliyetle kullanılabilen motorlar..

Honda Today 50 (SIFIRI BULUNMAMAKTA)
Küçücük içi dolu turşucuk bu motosiklette herşey minimal. 3.8 beygirlik motoru eğer ağır değilseniz sizi her yokuştan çıkartır. İri bir birey değilseniz iki kişi rahatça binebilirsiniz. Özellikle Antalya çevresinde ciddi tutulmuş olan bir model. Ortasının düz olması ve bagajına kask sığabilmesiyle öne çıkıyor. Arkasına isterseniz çanta takabileceğiniz bir demiri de mevcut.
Kymco Agility 50 (SIFIRI BULUNMAMAKTA)
Tayvanlı Kymco’nun 125’lik modeli ile aynı özellikleri taşıyan 50cc hacme sahip güzel bir scooterı. Önde disk frene sahip ve 12 inçlik geniş denebilecek lastiklere sahip olması onu yol tutuş ve güvenlik bakımından çok öne çıkartıyor. Ayrıca artçının bineceği kısım katlanarak bel desteği olarak kullanılabiliyor ki bu da bulunmaz bir nimet. Önünün düz ve bagajının nispeten büyük olması da büyük bir artı. Bana göre bu sınıftaki en iyi motosiklet.
Asya Polo 50
Çin menşeili, ucuz olması ile öne çıkan bir motosiklet. Ortasının düz olması sayesinde yük taşıyabilirsiniz. Gerçekte gördüm o kadar da kötü durmuyor. Ayağınızı yerden kesmek için alınabilir bir model. Sıfır alacağınız için 2 yıl garantili olması da cabası…
Mondial Revival 50
Diğer Çinli akranlarından daha kaliteli malzeme ve daha güzel tasarım faktörleri ile öne çıkıyor. Disk freni ve ortasının düz olması artı olarak haneye yazılabilir. Tasarımından dolayı Vespa zannedenler bile oluyor. 3 beygirlik motoru sizi sağa sola götürmeye yetecektir…
Pony Monstar 50
Çok tutulan Honda Today’in birebir çinli kopyası denilebilir. Büyük ihtimalle Honda, Today 50’nin üretimini bitirdikten sonra bu modelin üretim bandını gidip çinlilere sattıktan sonra ortaya bu çıktı. Zira kablo bağlanma yerleri dahi birebir aynı. Uygun fiyatıyla ikinci el Today 50 almak yerine tercih edilebilir. Bu arada motor gücü 3.5 beygir.

Vespa yeni modeli Vespa Primavera 50
Vespa yeni modeli Vespa Primavera 50, A sınıfı motosiklet ehliyetine ihtiyaç olmadan, B sınıfı otomobil ehliyetiyle motosiklet tutkunları tarafından da kullanılabiliyor olmasıyla ön plana çıkıyor. Kalite ve tasarım konusunda tam anlamıyla rakipsiz olan İtalyan markası Vespa’nın Primavera 50 modeli, ayrıca bu özelliğiyle pazardaki önemli bir eksikliği de doldurmasıyla dikkat çekiyor.

Herkesin dikkatini çeken Vespa Primavera 50 modelinde siyah, kırmızı, beyaz, mercan ve mavi renklere yer verilirken, 49,9 cc hacmindeki tek silindirli, hava soğutmalı 3 supaplı motor ön plana çıkıyor. 6,4 litrelik yakıt deposu ve 1 litreyle 35,5 km yapabilen menzil kapasitesiyle uzun yolculuklar vaat eden Primavera 50, 16.400 TL’den başlayan ekonomik fiyatla satışa sunuluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

E-Sınav nedir? Nasıl yapılır?