Ehliyet Sınavı Giriş yerleri nasıl öğrenilir?

Ehliyet sınavı giriş yerlerini öğrenmek için, herhangi bir site bulunmamaktadır. Sürücü kursları sınav giriş belgenizi Milli Eğitim Müdürlüğü'ne onaylatarak size elden vermektedir. Bu belge olmadan sınava giremezsiniz.Ehliyet sınavı giriş belgesini ancak kayıtlı olduğunuz sürücü kursundan alabilirsiniz. Bu belge sınava girebilmek için kimliğinizle birlikte resmi belge olarak kullanılmaktadır. Sınav günü yanınızda mutlaka kimliğiniz ve giriş belgeniz olması gerekiyor. Kursu arayarak giriş belgesinin hazır olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Giriş belgesini aldıktan sonra üzerinde bulunan kişisel bilgilerinizin ve imzaların eksiksiz olduğundan emin olunuz.

Ehliyet sınavı giriş belgesiyle sınava nerede gireceğinizi öğrenebilirsiniz. Kursunuz hangi ilçedeyse muhtemelen sınava gireceğiniz yer (okul), aynı ilçede bulunur.

Ehliyet sınavı giriş yerleri genelde sınavın olacağı hafta belli olmaktadır. Sürücü kursunu telefonla arayarak giriş belgelerinizin hazır olup olmadığını sorunuz.

Not: Elektronik ehliyet sınavına girenlerde giriş belgelerini sürücü kursundan almaktadır. Giriş belgenizi kurstan almayı unutmayınız!

Ehliyet sınavı saat kaçta başlıyor? Kaçta bitiyor? Sınava girerken nelere dikkat edilir?

- Ehliyet sınavları Türkiye genelinde 14:00'de başlar 15:00'de biter.

- Sınava geç kalan aday sınava alınmaz ve başarısız sayılır. Bu yüzden sınava girmeden önce mutlaka gideceğiniz okulun yerini iyi bilmeniz faydanıza olacaktır. Sınav günü en geç başlangıç saatinizden 30 dakika önce yani 13:30'da okulun bahçesinde hazır olunuz.

- Sınava elektronik cihaz sokmak yasaktır. Telefonunuzu getirmeyiniz.

- Kalem ve silgi getirmeyi unutmayınız. Dilerseniz yanınıza su alabilirsiniz.

- Yanlışlar doğru cevapları götürmüyor ve 50 sorudan en az 35 doğru cevap (70 puan) yapmanız gerekiyor.

- Her soru toplam 4'er şıktan oluşmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

E-Sınav nedir? Nasıl yapılır?