Batman ehliyet e-sınav merkezi adresi, nerede? yol tarifi

Ehliyet sınavlarında yeni dönemde artık sınavlar sadece e-sınav merkezleri üzerinden bilgisayar aracılığıyla çevrim içi olarak yapılacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2018'den itibaren tüm illerde "e-sınav" salonları faaliyete geçirilmiştir.
Batman ehliyet e-sınav merkezi adresi, nerede? yol tarifi
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü B blok 2. Katta kurulan"‘e-sınav" salonunun sınav hizmeti vermeye başlanması üzerine ‘e-sınav’ salonunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran "e-sınav" salonu hakkında Bilgisayar ve Ağ Sistemleri yöneticisi Tevfik Edis’ten bilgi aldı, sınava giren adaylara başarı diledi.

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; "Bakanlığımızın Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu sınavlarında kâğıt ve kalem kullanımına son veren, adayları işaretlemeyi unutma kaygısından kurtaracak olan "e-sınav" salonu hizmet vermeye başladı. Bundan sonra adaylar pilot uygulamanın yapıldığı diğer illere gitmeden ilimizde sınava girecek, Adaylar randevu sistemiyle en yakın tarihte müdürlüğümüz bünyesinde kurulan "e-sınav" salonuna gelip sınava girerek, sınav sorularını elektronik ortamda yanıtlayacak. Sınav bitiminde sonuçlarını hemen salon çıkışında bulunan kiosk cihazından öğrenebilecek. Bugün "e-sınav" salonunda ilk 30 adayın sınava alınmasıyla ‘e-sınav’ salonumuz sınav hizmeti vermeye başladı. Hafta içi her gün 2 oturum ve hafta sonu da her gün 6 oturum olmak üzere haftada 22 oturum ile adaylar ilimizde sınava girecek. "e-sınav" salonumuzun tüm şoför adaylarına ve ilimize hayırlı olmasını diliyor, sınava girecek tüm adaylara da başarılar diliyorum." diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran'ın "e-sınav" salonu ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zübeyir Yılmaz, Şube Müdürleri Cemal Konakçı ve İshak Büyükkaya hazır bulundular.

Batman e-sınav merkezi adresi:
2502. Sk. No:10, Gap Mahallesi, 72070 Batman Merkez/Batman


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

E-Sınav nedir? Nasıl yapılır?