Diyarbakır Sürücü Kursu Fiyatları 2020

Diyarbakır Sürücü Kursu Fiyatları, Diyarbakır Ehliyet Kurs Ücretleri Taban Fiyat Listesi 2020

2020 Diyarbakır Ehliyet ücretleri, 2020 Diyarbakır Sürücü Kursu fiyatları, aşağıda yayınlanmıştır. Diyarbakır Sürücü kurslarında taban fiyat uygulanmaktadır. Bu ücretler tüm illerde farklıdır.

Genellikle kursiyerler sürücü kursu seçerken önce fiyat araştırması yaparlar, bu çok yanlıştır. Çünkü sürücü kurslarında taban fiyat uygulaması vardır. Yani her ilin valiliği bir komisyon kurarak o ildeki sürücü kurslarında uygulanması gereken "kurs ücretleri" ni tespit eder. Kurs ücretleri belirlenirken maliyet hesabı yapılır. O ilin yaşam koşullarını da dikkate alarak, hem sürücü kursu hem de bireylerin korunabileceği bir fiyat belirlenir. Sürücü kursları da o fiyatları uygulamak zorundadır. Taban fiyat uygulamasına aykırı davranan sürücü kurslarına cezai müeyyide uygulanır. Bu durumda kursiyer de mağduriyet yaşayacaktır.

Buna rağmen size indirim yapacağını söyleyen bir sürücü kursu olursa bilin ki eğitimden çalacaktır. Örneğin yetkisi/tecrübesi olmayan kişiler tarafından size ders verilebilir. Direksiyon ders saatiniz ve süreleriniz daha kısa tutulacaktır. Dolayısıyla hayatınızda bir defa alacağız ehliyetiniz için sürücü kursu seçerken fiyat indiriminden ziyade alacağınız eğitimleri, eğitim sürelerini sorgulamanız gerekmektedir.


Diyarbakır Sürücü Kursu Fiyatları 2020

2020 Yılı Ehliyet Harç ve Sınav Ücretleri
ÜCRET ADI
MİKTARI
Yazılı Sınav Hizmetleri Ücreti (E-Sınav)
90,00 ₺
Direksiyon Sınav Ücreti
120,00 ₺
Sürücü Belgesi Kart Ücreti (200,00 TL Değerli Kağıt Bedeli + 37,00 TL Vakıf Hizmet Bedeli)
237,00 ₺
A, A1, A2, F Sınıfı Sürücü Belgesi Harç Bedeli
249,30 ₺
B Sınıfı Sürücü Belgesi Harç Bedeli
751,70 ₺
C, CE, D, G Sınıfı Sürücü Belgesi Harç Bedeli
1.254,20 ₺
Harçlar ve 200,00 TL Sürücü Belgesi Değerli Kağıt bedeli Maliyeye veya Kredi kartınızla İnteraktif Vergi Dairesine yatırılmaktadır. 37,00 TL Sürücü Belgesi Kart ücreti Vakıf Hizmet Bedeli Halkbank veya diğer anlaşmalı bankalara yatırılmaktadır. Nüfus Müdürlüğüne herhangi bir ödeme yapılmamaktadır.

1 yorum:

E-Sınav nedir? Nasıl yapılır?