Samsun'da Taban Fiyata Uymayan Sürücü Kurslarına Ceza.

Samsun'da sürücü ehliyeti almanın bedeli bin 299 TL olarak belirlenirken, bu fiyatın altında ehliyet veren sürücü kurslarına ise para cezası ve ruhsat iptali gibi cezalar verildiği açıklandı.

Samsun'da Taban Fiyata Uymayan Sürücü Surslarına Ceza verilecek.

Samsun'da sürücü ehliyeti almanın bedeli 1299 TL olarak belirlenirken, bu fiyatın altında ehliyet veren sürücü kurslarına ise para cezası ve ruhsat iptali gibi cezalar verildiği açıklandı.

Karadeniz Sürücü Kursları Federasyon Başkanı ve Samsun Sürücü Kursları Derneği Başkanı Yıldıray Asan, Samsun'da sürücü ehliyeti için taban fiyatın bin 299 lira olduğunu, bu fiyatın altında ehliyet veren sürücü kurslarına ise ceza uygulandığını açıkladı.

Karadeniz Sürücü Kursları Federasyon Başkanı ve Samsun Sürücü Kursları Derneği Başkanı Yıldıray Asan ile bilikte sürücü kursu sahipleri bugün Samsun Öğretmen evinde bir araya gelerek toplantı yaptı. Karadeniz Sürücü Kursları Federasyon Başkanı ve Samsun Sürücü Kursları Derneği Başkanı Yıldıray Asan, Samsun Öğretmen evinde yapılan toplantıda, Samsun için ehliyet taban fiyatının bin 299 TL olduğunu belirterek, sürücü kurslarının da bu taban fiyata uyması çağrısında bulundu.

3 kurs tespit edildi
Karadeniz Sürücü Kursları Federasyon Başkanı ve Samsun Sürücü Kursları Derneği Başkanı Yıldıray Asan, yaptığı açıklamada Denetim firması tarafından taban fiyat uygulamasına uymayan sürücü kursların tespit edildiğini belirten Asan, “Samsun’da toplam 45 sürücü kursundan 3 kurs denetleme firması tarafından tespit edildi. Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği’nde yer alan taban fiyat uygulamasına uymayan sürücü kurslarına ilk olarak asgari ücretin 5 katı, ikinci olarak asgari ücretin 20 katı üçüncü de ise kurum ruhsatı iptali veriliyor” diye konuştu.
Kaynak: www.samsunkenthaber.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

E-Sınav nedir? Nasıl yapılır?